خوب احسان علیخانی زندانی زنداني برنامه

خوب: احسان علیخانی زندانی زنداني برنامه زندان اخبار سینما

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری مجری سهم زیادی در جذب مخاطب برنامه دارد | کار در کنار اقبال واحدی، تجربه بزرگی است

مبینا نصیری، مجری جوان تلویزیون که کارگاه‌های آموزشی گویندگی و اجرا را برگزار کرده هست، می‌گوید این کلاس‌ها ادامه خواهند داشت، او همچنین به زودی با اجرای برنامه

مجری سهم زیادی در جذب مخاطب برنامه دارد | کار در کنار اقبال واحدی، تجربه بزرگی است

مجری سهم زیادی در جذب مخاطب برنامه دارد | کار در کنار اقبال واحدی، تجربه بزرگی است

عبارات مهم : ایران

مبینا نصیری، مجری جوان تلویزیون که کارگاه های آموزشی گویندگی و اجرا را برگزار کرده هست، می گوید این کلاس ها ادامه خواهند داشت، او همچنین به زودی با اجرای برنامه «صبح بخیر ایران» به شبکه یک می آید.

به گزارش خبرآنلاین، مبینا نصیری، مجری جوان تلویزیون که سال گذشته اجرای برنامه های مختلفی را در تلویزیون برعهده داشت، از هفته آینده با اجرای برنامه «صبح بخیر ایران» به شبکه یک باز می گردد. او مدتی در تلویزیون ممنوع الفعالیت بود ولی حدود دو سال است که دوباره در این رسانه برنامه اجرا می کند. او علاوه بر اجرا در تلویزیون به عکاسی و ورزش هم مشغول است و کارگاه های آموزشی گویندگی و اجرا نیز برگزار کرده است.

مبینا نصیری راجع به فعالیت های این روزهایش می گوید: «به زودی با اجرای برنامه «صبح بخیر ایران» به شبکه یک می آیم. سری تازه این برنامه قرار است از 22 مهر روی آنتن شبکه یک برود. آقای اقبال واحدی که مشخصه برنامه هستند نیز در این برنامه حضور دارند و من هم به عنوان مجری ثابت به همراه یکی دو همکار دیگرم در برنامه هستیم.»

او ادامه می دهد: «سری تازه «صبح بخیر ایران»که قرار است به زودی روی آنتن برود با سری قبلی این برنامه که قبل ترها می دیدیم، خیلی تفاوت کرده هست. سری تازه بخش های متفاوت موسیقی، ورزش و … دارد و تلاش شده است یک مقدار از بخش های کارشناسی به آن شکل و شمایلی که در همه برنامه های صبحگاهی می بینیم، کمتر شود. من هم به عنوان مجری ثابت برنامه در بخش های متفاوت برنامه حضور خواهم داشت.»

این مجری همچنین می افزاید: «این روزها علاوه بر همه مشغله هایم در عرصه اجرا، درگیر عکاسی، موسیقی و آشپزی نیز هستم.»

نصیری مدتی به علت ممنوع الفعالیتی از اجرا در تلویزیون دور بود، ولی حالا دو سال است که دوباره به تلویزیون برگشته و در طول این مدت نیز اجرای چند برنامه را بر عهده داشته هست. او راجع به فعالیت های یک مجری در تلویزیون می گوید: «من سال گذشته پرکارترین مجری زن تلویزیون بودم و همزمان در چهار-پنج شبکه اجرا می کردم. این مسئله به نظرم وقت بازیابی را به مجری نمی دهد که بتواند خودش را ارزیابی کند و غلط های یا ایرادات کاری اش را اصلاح کند. به نظرم پرکار بودن و مدام پشت سر هم اجرا کردن شاید به لحاظ دیده شدن خوب باشد ولی گاهی هم مجری را خسته می کند. من خودم واقعا دوست داشتم فرصتی پیدا کنم تا بتوانم کمی استراحت کنم که خوشبختانه از ابتدای سال، اجراهای کمتری را قبول کردم تا دوباره با نفس و نیروی تازه کارم را شروع کنم و در این مدت هم وقت داشته باشم تا بتوانم خودم را بازیابی کنم. به نظر من همه مجری ها نیاز دارند بعد از اینکه مدتی پشت سر هم اجرا می کنند، چند ماهی هم استراحت کنند.»

او همچنین راجع به ممنوع الفعالیتی و حاشیه هایی که جهت یک مجری به وجود می آید، توضیح می دهد: «قطعا این عنوان جهت هر کسی در هر شغلی سخت هست، شغل هر کسی هم عشقش هست، هم کار و محل درآمد اوست و اگر همه اینها را با هم از او بگیرند خیلی آزاردهنده می شود. البته این روزها فضا خیلی بازتر شده است است و کسانی که در تلویزیون نمی توانند اجرا کنند در شبکه های مجازی و سامانه های اینترنتی برنامه دارند. با این حال تلویزیون منزل ماست و دوری از آن سخت است.»

این مجری جوان در ادامه صحبت هایش راجع به عوض کردن مسیر حرفه ای اش در عرصه اجرا با برنامه آشنا شده است ای مثل «صبح بخیر ایران»، یادآور می شود: «من سال 92 هم برنامه «صبح بخیر ایران» را به مدت شش ماه اجرا کردم، از این بابت که باید صبح خیلی سریع جهت اجرا برنامه بیدار شوم، شاید کمی برایم سخت باشد ولی قطعا اجرا کنار دوستان بزرگ و باتجربه ای مثل آقای اقبال واحدی خیلی می تواند به من در زمینه کاری ام کمک کند.»

نصیری راجع به میزان مخاطب برنامه های صبحگاهی و اینکه آیا برنامه های تلویزیون هنوز بعد از چندین سال آیا می توانند مخاطب ثابت خودشان را داشته باشند، توضیح می دهد: «استاندارهای هر برنامه با برنامه دیگر قاعدتا تفاوت می کند، بعضی از برنامه های ما این استانداردها را دارند، البته نمی گویم کاملا ایده آل اند ولی نزدیک به استانداردها هستند و برعکس بعضی دیگر از برنامه ها هم خیلی دورند.»

او ادامه می دهد: «برای مثال برنامه «ویتامین ث» شبکه سه در وقت پخش اش خیلی مخاطب جذب کرد، الان هم برنامه صبحگاهی آقای رشیدپور هم بیننده های ثابت خودش را پیدا کرده است و مخاطبان زیادی دارد. برنامه ای که می تواند در ساعات ابتدایی صبح مخاطب خودش را پیدا و او را با خود همراه می کند، یعنی موفق عمل کرده هست. البته همه برنامه های صبحگاهی با توجه به تعریفی که دارند المان هایی دارند که اکر رعایت شوند، قطعا در جذب مخاطب موفق عمل خواهند کرد.»

او همچنین راجع به سهم مجری و تاثیر او در جذب مخاطب نیز می گوید: «مجری هم سهم زیادی در جذب مخاطب دارد؛ اینکه بیننده حس خوبی از اجرای او در یک برنامه آن هم برنامه ای که می خواهد روزش را با تماشای آن شروع کند، بگیرد.»

این مجری همچنین با اشاره بر برگزاری کارگاه های گویندگی و اجرا یادآور می شود: «مدت ها بود دوستان علاقه مند به اجرای من در اینترنت و به خصوص اینستاگرام دنبال کلاس هایی بودند که بتواند به آنها یاری کند تا دانش و مهارت ارزش را زیاد کردن دهد و توانایی ارزش را در زمینه اجرا و گویندگی محک بزنند. به همین علت من هم تصمیم گرفتم با کمک تعدادی از همکارانم که در حوزه کاری خودشان استاد هستند، مثل مردها رضوی، رضا زاده، کرمی و احمدی کارگاه هایی را راه اندازی کنم و این اتفاق هم افتاد. دو دوره از این کارگاه ها برگزار شد و خدا را شکر خیلی هم موفق بود، علیرغم اینکه من وقت خیلی کمی را به تبلیغات و اطلاع رسانی تخصیص داده شده است دادم ولی تعداد زیادی از علاقه مندان آمدند و در این کلاس ها عضویت کردند. توصیه جالب اینکه در کارگاه های ما فرزند ها فقط در یک حوزه آموزش نمی بینند، آنها هم در حوزه خبر، هم ورزش، هم گویندگی رادیو و هم اجرای تلویزیون دوره می بینند و نکات کاربردی را یاد می گیرند. بالای 60 درصد از هنرجوهای این کارگاه ها هم از شهرستان آمده بودند.»

او راجع به برگزاری دوباره این کارگاه های آموزشی خبر می دهد: «کارگاه ها حتما ادامه خواهند داشت، تصمیم ما این بود که هر ماه یک کارگاه برگزار کنیم ولی به علت مصادف شدن با ایام محرم و بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، ماه مهر را تعطیل کردیم و انشاالله از آبان، برگزاری کلاس ها را با کمک معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد از سر می گیریم.»

واژه های کلیدی: ایران | مخاطب | برنامه | تلویزیون | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz