خوب احسان علیخانی زندانی زنداني برنامه

خوب: احسان علیخانی زندانی زنداني برنامه زندان اخبار سینما

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری سرهنگ علیفر از حسرت ٢٥ساله دوری از جام‌جهانی می‌گوید

چند روز بعد از اعلام خبر اعزام پیمان یوسفی به روسیه جهت گزارش بازی های کشور عزیزمان ایران در جام جهانی، مازیار ناظمی افشا کرد که گزینش اول مدیران صداوسیما محمدر

سرهنگ علیفر از حسرت ٢٥ساله دوری از جام‌جهانی می‌گوید

سرهنگ علیفر از حسرت ٢٥ساله دوری از جام جهانی می گوید

عبارات مهم : گزارشگر

چند روز بعد از اعلام خبر اعزام پیمان یوسفی به روسیه جهت گزارش بازی های کشور عزیزمان ایران در جام جهانی، مازیار ناظمی افشا کرد که گزینش اول مدیران صداوسیما محمدرضا احمدی بوده که به علت اصرار عادل فردوسی پور جهت اجرای برنامه ٢٠١٨ از این سفر انصراف داده هست. البته مجری سابق صداوسیما در پست اینستاگرامی خود به نیفتادن قرعه به نام علیرضا علیفر در دوره های اخیر جام جهانی اشاره کرده که همین بهانه ای جهت همکلام شدن با این گزارشگر قدیمی شد. در ادامه مشروح گفت وگوی «شهروند» با سرهنگ علیفر را می خوانید.

این بار پیمان یوسفی به جام جهانی اعزام می شود و باز هم خبری از شما نیست؟
این تصمیم مدیران صداوسیما بوده و من هم به آن احترام می گذارم. البته با این که من به روسیه نرفتم ولی در پایتخت کشور عزیزمان ایران بعضی از بازی های جام جهانی را گزارش می کنم. این ششمین دوره جام جهانی است که من افتخار گزارش تلویزیونی جهت مردم را خواهم داشت و مثل دوره های قبلی کارم را با هیجان دنبال می کنم. اخیرا چند جلسه هم در شرکت صداوسیما تشکیل شده است که از من هم دعوت شده است تا جهت گزارش بازی ها حضور داشته باشم.

پس از این که تا به حال جهت گزارش به جام جهانی اعزام نشدید، ناراحت نیستید؟
چرا باید ناراحت باشم؟ من ٢٥ سال است با همین روال جلو می روم و احترام به مدیران صداوسیما سرلوحه کارم هست. خودم را جای مسئولان صداوسیما می گذارم؛ اگر من هم در آن جایگاه بودم، طبق سلیقه خودم تصمیم می گرفتم. قرعه کشی جهت اعزام گزارشگر به جام جهانی معنایی ندارد. هنگامی که سرمربی یک تیم عوض کردن می کند، می بینید که نیمی از بازیکنان آن تیم عوض می شوند؛ بعد سلیقه ها متفاوت هستند.

برایتان مهم است که کدام بازی ها را گزارش کنید؟
باور کنید جهت من فرقی ندارد. از حضور من در تلویزیون یک ربع قرن می گذرد و در این مدت جالب ترین بازی ها را هم گزارش کردم. از نظر من گزارشگر خوب کسی است که با گزارش خود در یک بازی معمولی بیننده را پای تلویزیون نگه دارد. اعتقادم این است که در بازی های جالب حتی اگر صدای تلویزیون را هم ببندید، باز هم جهت بیننده جالب خواهد بود. به عنوان نمونه در همین جام جهانی شاید هر کسی بازی یک تیم آسیایی و آفریقایی را نگاه نکند و ترجیح بدهد که فیلم تماشا کند ولی گزارشگر می تواند بیننده را پای تلویزیون میخکوب کند.

فکر می کنید این وقت در دوره های بعدی بالاخره به علیرضا علیفر خواهد رسید؟
ان شاءالله جام جهانی بعدی در قطر؛ اگر هم نشد، مشکلی نیست. به هر حال هر گزارشگری که گزینش شود، موافقان و مخالفانی دارد. همان طور که گفتم افتخار من ٢٥ سال کار مداوم در صداوسیما است و این را هم از مردم دارم. در ٣، ٤ سال اخیر که اینترنت ایجاد شده، با این که من کمترین فعالیت را در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … داشتم، مردم هر لحظه محبتشان را به من ابراز کردند. شاید الان هم بعضی ها از نرفتن من به جام جهانی ناراحت شوند ولی من تلاش می کنم در وظیفه ای که جهت گزارش بازی های خارجی به من سپرده می شود، به عالی ترین شکل عمل و جالب گزارش کنم.

سرهنگ علیفر از حسرت ٢٥ساله دوری از جام‌جهانی می‌گوید

واژه های کلیدی: گزارشگر | تلویزیون | صداوسیما | جام جهانی | تلویزیون | جام جهانی | سرهنگ علیفر | علیرضا علیفر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz