خوب احسان علیخانی زندانی زنداني برنامه

خوب: احسان علیخانی زندانی زنداني برنامه زندان اخبار سینما

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی جدال معامله‌گران در بازار ارز

روز گذشته، حجم معاملات ارزی زیاد کردن یافت و هیجان بازار کمی اوج رفت. در چهارمین روز هفته، دلار با ۱۰ تومان زیاد کردن به بهای ۴هزار و ۱۹۱ تومان رسید. به گفته ف

جدال معامله‌گران در بازار ارز

جدال معامله گران در بازار ارز

عبارات مهم : بازار

روز گذشته، حجم معاملات ارزی زیاد کردن یافت و هیجان بازار کمی اوج رفت. در چهارمین روز هفته، دلار با ۱۰ تومان زیاد کردن به بهای ۴هزار و ۱۹۱ تومان رسید. به گفته فعالان، روز سه شنبه جدال خریداران و فروشندگان در بازار اوج گرفت. در این رویارویی، خریداران برنده نیمه اول روز بودند، حال آنکه از اواسط روز فروشندگان با زیاد کردن عرضه در برابر رشد زیاد قیمت مقاومت کردند. به این ترتیب، قیمت دلار از نقطه ۴هزار و ۱۸۶ تومان ابتدای روز تا نقطه ۴ هزار و ۱۹۵ تومان اوج گرفت ولی در نهایت در قیمت۴هزار و ۱۹۰ تومان به کار خود آخر داد.

رشد بهای دلار در بازار سکه نیز بازتاب یافت و فلز گران بهای داخلی توانست با ۷ هزار تومان زیاد کردن به قیمت یک میلیون و ۳۹۵ هزار تومان برسد. این در حالی بود که سکه روز دوشنبه هزار تومان افت را به ثبت رسانده بود. دامنه نوسانات سکه در روزهای اخیر تحت تاثیر ادامه حراج بانک کارگشایی کم کردن یافته هست، ولی روز سه شنبه زیاد کردن بهای اونس در بازارهای جهانی و ورود به محدوده هزار و ۲۶۰ دلار توان سکه جهت رشد را اوج برد. با این حال، به گفته فعالان، جهت بازگشت سکه به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان نیاز به ورود تقاضای بیشتری هست. این در حالی است که ممکن است در حراج سکه امروز قیمت ها بار دیگر از مرز یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فاصله بیشتری بگیرند.

جدال معامله‌گران در بازار ارز

شروع صعودی

روز گذشته دلار معاملات خود را با قیمت ۴ هزار و ۱۸۶ تومان شروع کرد که افزایشی ۵ تومانی نسبت به روز دوشنبه داشت. با این حال، این آخر کار دلار نبود و این ارز در کمتر از ربع ساعت وارد محدوده ۴هزار و ۱۹۰ تومان شد. بعد از ورود این ارز به محدوده یاد شده، قیمت تا نقطه ۴ هزار و ۱۹۵ تومان نیز اوج رفت، ولی بعد از آن راه کاهشی در پیش گرفت و در ایستگاه ۴هزار و ۱۹۱ تومانی به کار خود آخر داد. البته این قیمت نیز ۱۰ تومان بالاتر از روز دوشنبه بود و بیشترین زیاد کردن این ارز از آخرهای هفته گذشته محسوب می شد. روز سه شنبه قیمت یورو نیز زیاد کردن یافت و با ۱۰ تومان رشد به بهای ۵هزار و ۱۰ تومان رسید. پوند دیگر ارز اروپایی نیز با زیاد کردن ۵ تومانی روی قیمت ۵ هزار و ۶۸۵ تومان قرار گرفت. این در حالی بود که پوند در روزهای گذشته کم کردن زیادی را به ثبت رسانده بود.

روز گذشته، حجم معاملات ارزی زیاد کردن یافت و هیجان بازار کمی اوج رفت. در چهارمین روز هفته، دلار با ۱۰ تومان زیاد کردن به بهای ۴هزار و ۱۹۱ تومان رسید. به گفته ف

تحرک افزایشی ها

فعالان بازار ارز عوامل متفاوتی را در رشد قیمت دلار موثر دانستند. بعضی زیاد به کم کردن سمت عرضه تکیه داشتند، حال آنکه گروه دیگری زیاد به قدرت گیری سمت تقاضا اشاره می کردند. به گفته یکی از بازیگران ارزی، روز سه شنبه صرافی های منتخب بازارساز کمی دیرتر از روزهای قبل عرضه ارز را شروع کردند. افزایشی های بازار از این وقت استفاده کردند و با زیاد کردن خریدها قیمت را اوج آوردند. گروه دیگری نقش دو دسته از معامله گران را در رشد قیمت برجسته می دانستند: معامله گران فردایی و بازیگران فنی. به گفته فعالان، معامله گران فردایی تلاش داشتند با اوج آوردن قیمت در معاملات نقدی سود خود در معاملات آتی را رقم بزنند. افزون بر این، از نظر فعالان، بخشی از معامله گران فنی اعتقاد داشتند قیمت دلار در ۲روز ابتدایی هفته تنها یک اصلاح قیمتی را تجربه کرد و بعد از آن بازار بار دیگر جهت زیاد کردن قیمت آماده شد.

گروهی از معامله گران نیز باور داشتند تقاضای ژانویه هنوز به آخر نرسیده است و حتی با شروع دی ماه فشار تقاضا زیاد خواهد شد. از نظر آنها با رشد زیاد تقاضا، دلار بار دیگر از سطح ۴ هزار و ۲۰۰ تومان عبور خواهد کرد. در حالی که عده ای از فعالان و بازیگران عوامل یاد شده است را در رشد قیمت موثر دانستند، بخش زیادی از معامله گران رشد ابتدای روز قیمت حواله درهم را در زیاد کردن دلار موثر دانستند. حواله درهم در میانه محدوده هزار و ۱۵۰ تومان شروع به کار کرد و توانست با رشد خود سیگنال افزایشی به بازار داخلی انتقال دهد. قیمت حواله درهم و دلار با یکدیگر رابطه مستقیمی دارند و به طور سنتی افزایشی یکی منجر به رشد دیگری می شود.

فشار کاهشی ها

جدال معامله‌گران در بازار ارز

به گفته فعالان، یکی از بااهمیت ترین عواملی که در برابر افزایش دلار به کانال ۴ هزار و ۲۰۰ تومان مقاومت کرد، فشار خالی فروشان ارزی بود. به گفته فعالان، خالی فروشان که انتظار رشد روز سه شنبه را نداشتند، از اواسط روز تلاش کردند با اوج بردن فروش ها در برابر رشد زیاد قیمت مقاومت کنند، آیا که زیاد کردن قیمت ها می توانست آنها را دچار ضرر زیادی کند. در این میان، عده ای باور داشتند ورود بازارساز از حدود ساعت ۱۲ ظهر تحرکات افزایشی های بازار را کم کردن داد.

این در حالی است که عده دیگری نیز اعتقاد بودند، حجم تقاضا نسبت به اواسط آذرماه پایین تر آمده هست. از نظر آنها نوسانات روز سه شنبه طبیعی بود و نشانی از هیجان در آن دیده نمی شد. به گفته یکی از فعالان، روز سه شنبه خبر شلیک موشک یمنی به سوی عربستان نیز نتوانست فضای بازار ارز داخلی را عوض کردن دهد. از نظر این دسته از فعالان، اگر معامله گران بازار انتظارات افزایشی داشتند، از این اخبار جهت جوسازی و اوج بردن قیمت دلار استفاده می کردند. ولی روز گذشته خبری از تحرکات افزایشی بعد از اعلام خبر یاد شده است در بازار ارز نبود. یکی دیگر از نشانه هایی که در بازار تا حدی انتظارات معامله گران را مشخص می کرد، اوج بودن قیمت نقدی دلار نسبت به قیمت فردایی بود. این عنوان نشان دهنده آن بود که معامله گران انتظار افت قیمت ها در روزهای بعد را زیاد محتمل می دانستند.

روز گذشته، حجم معاملات ارزی زیاد کردن یافت و هیجان بازار کمی اوج رفت. در چهارمین روز هفته، دلار با ۱۰ تومان زیاد کردن به بهای ۴هزار و ۱۹۱ تومان رسید. به گفته ف

رشد سکه با کمک اونس و دلار

روز سه شنبه سکه تمام بهار آزادی در ساعات ابتدایی روز تا نقطه یک میلیون و ۳۹۶ هزار تومان اوج رفت. در ادامه روز قیمت کمی کاهشی شد و حتی به ابتدای مرز یک میلیون و ۳۹۰ هزار تومان نیز نزدیک شد؛ با این حال در ساعات انتهایی روز یک بار دیگر خریداران قدرت گرفتند و توانستند قیمت را تا نقطه یک میلیون و ۳۹۵ هزار تومان اوج بیاورند. بخشی از رشد سکه ناشی از زیاد کردن بهای دلار بود.

در این میان، رشد بهای اونس در بازارهای جهانی نیز نقش مهمی در نوسانات فلز گرانبهای داخلی داشت.روز سه شنبه، اونس طلا با توجه به فقدان عوامل تقویت کننده شاخص دلار در آستانه رسیدن به سقف دو هفته اخیر قرار گرفت. فلز زرد دیروز با قیمت ۱۲۵۵ دلاری فعالیت خود را در بازار آسیا- اقیانوسیه شروع کرد و تا ساعت ۵ بعد از ظهرحتی به قیمت ۱۲۶۵ دلاری نیز افزایش کرد. معامله گران فعال در بازارهای مربوط به دلار و طلا، تا عصر دیروز منتظر انتشار گزارش های مربوط به مسکن در آمریکا بودند و با نزدیک شدن به وقت نشر داده های تازه بر میزان احتیاطشان می افزودند؛ ولی آنچه در جو کلی بازارها حس می شد، چربش قدرت یورو و فلز زرد نسبت به شاخص دلار بود. قیمت برابری یورو به دلار بعد از آنکه صبح روز گذشته از عدد ۱۷۸/ ۱ واحدی استارت خورد تا عصر دیروز عدد ۱۸۲/ ۱ واحدی را نیز پشت سر گذاشت.

جدال معامله‌گران در بازار ارز

کارشناسان دو عامل تعیین کننده در بازار این هفته دلار را قرابت تعطیلات سال نوی میلادی و حواشی مربوط به تصویب لایحه نهایی مالیات و اشتغال جمهوری خواهان معرفی کردند. بسیاری از تحلیلگران بازارهای جهانی، اثر کریسمس را در این هفته به ضرر دلار آینده نگری کرده اند. آنها حجم معاملات دلاری را در روزهای آینده کاهشی قلمداد کرده، از خلوت شدن صف متقاضیان دلاری خبر دادند.ارزهای رمزنهاد رایج، سه شنبه را با عملکردهای متفاوت خود دنبال کردند. «اتریوم» که دومین ارز دیجیتالی از لحاظ ارزش بازار است در روزی که بیت کوین سیر نزولی داشت، رکوردشکنی کرد و جهت نخستین بار قیمت ۸۶۳ دلاری را لمس کرد. افت ارزش بیت کوین زیاد به فروکش تب راه اندازی بازارهای آتی مربوط بود.

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz