خوب احسان علیخانی زندانی زنداني برنامه

خوب: احسان علیخانی زندانی زنداني برنامه زندان اخبار سینما

گت بلاگز اخبار اجتماعی توسعه «خانه‌های امن» خاص زنان تحت خشونت خانگی ، شیوع زیاد مصرف موادمخدر در زنان جوان

مشاور مدیر شرکت بهزیستی کشور در امور زنان و خانواده از تخصیص اعتبار خاص جهت انجام غربالگری بیماری‌های مرسوم زنان تحت پوشش طی سال 96 جهت کلیه استان‌های کشور خبرد

توسعه «خانه‌های امن» خاص زنان تحت خشونت خانگی ، شیوع زیاد مصرف موادمخدر در زنان جوان

شیوع زیاد مصرف موادمخدر در زنان جوان/ توسعه «خانه های امن» خاص زنان تحت خشونت خانگی

عبارات مهم : آموزش

مشاور مدیر شرکت بهزیستی کشور در امور زنان و خانواده از تخصیص اعتبار خاص جهت انجام غربالگری بیماری های مرسوم زنان تحت پوشش طی سال 96 جهت کلیه استان های کشور خبرداد.

فاطمه عباسی در گفت وگو با ایسنا، با بیان آنکه دفتر امور زنان و خانواده بهزیستی مسئولیت برنامه ریزی و هماهنگی فعالیت ها و برنامه های امور بانوان این شرکت را بر عهده دارد، گفت: گروه های نشانه تحت پوشش این مرکز تمامی زنان تحت پوشش خدمات شرکت بهزیستی و همچنین زنان شاغل در این شرکت هستند.

توسعه «خانه‌های امن» خاص زنان تحت خشونت خانگی ، شیوع زیاد مصرف موادمخدر در زنان جوان

به گفته مشاور مشاور مدیر شرکت بهزیستی کشور در امور زنان و خانواده، 62 درصد از منابع انسانی شرکت بهزیستی و 50 درصد از جامع نشانه این شرکت را زنان تشکیل می دهند.

عباسی در ادامه با بیان آنکه در جهت تحقق عدالت جنسیتی و بهره برداری از توان مدیریتی در این شرکت کارها زیادی صورت گرفته هست، گفت: حدود 45.3 درصد پست های مدیریتی پایه و 25 درصد پست های مدیریت میانی و 17 درصد مدیریت های ارشد در بهزیستی به زنان تخصیص داده شده است است که باعث رشد 8 درصدی در مدیریت پایه و میانی و رشد 17 درصدی در مدیریت ارشد زنان در این شرکت شده است است.

مشاور مدیر شرکت بهزیستی کشور در امور زنان و خانواده از تخصیص اعتبار خاص جهت انجام غربالگری بیماری‌های مرسوم زنان تحت پوشش طی سال 96 جهت کلیه استان‌های کشور خبرد

وی در ادامه از تدوین و ارائه برنامه یکپارچه استراتژیک و عملیاتی امور زنان و خانواده در شرکت بهزیستی خبر داد و گفت: در این راستا بررسی نقاط ضعف و قدرت، وقت ها و تهدیدهای موجود و همچنین آسیب شناسی پرسشها زنان، زنان و سالمندی، روابط سالم زوجین، تربیت فرزند، مدیریت استرس، آموزش حقوق و تکالیف متقابل زوجین، آموزش بهداشت و سلامت زنان و… در دستور کار بهزیستی قرار گرفت.

مشاور مدیر شرکت بهزیستی کشور در امور زنان و خانواده در ادامه از ارائه مشاوره پیش از ازدواج به کارکنان مجرد این شرکت و فرزندان مجرد زنان سرپرست خانوار در بعضی از استان های کشور خبر داد و گفت: همچنین در سال 96 بودجه مشخصی جهت کلیه استان ها جهت انجام غربالگری بیماری های مرسوم زنان تخصیص داده شده است است.

وی همچنین در خصوص کارها بهزیستی جهت حل پرسشها زنان جامع نشانه این شرکت بر اساس نیاز آنها،گفت: آماده سازی شغلی زنان سرپرست خانوار، همکاری در برگزاری مراسم خوش حالی ازدواج 30 نفر از دختران مراکز شبه خانواده، برگزاری دوره آموزش مهارت های زندگی و فرزندپروری خاص زنان سرپرست خانوار، توانمندسازی گروه های همیار زنان سرپرست خانوار و معرفی این زنان جهت بهره مندی از بیمه اجتماعی، پرداخت ودیعه مسکن به زنان سرپر ست خانوار، آموزش دوخت لباس محلی و بافت تابلوفرش به زنان معلول، برگزاری کارگاه آموزشی خیاطی خاص زنان و دختران ناشنوا و همچنین برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد خاص زنان در محلات از جمله کارها بهزیستی در این زمینه است.

توسعه «خانه‌های امن» خاص زنان تحت خشونت خانگی ، شیوع زیاد مصرف موادمخدر در زنان جوان

عباسی ادامه داد: ارائه آموزش های مهارت های زندگی، آموزش پیش از ازدواج،آموزش زندگی خانوادگی، پرداخت کمک هزینه تحصیل دختران معلول، آموزش هنردرمانی خاص مربیان مراکز و انتقال آن به مددجویان و معرفی زنان سالمند به شبکه بهداشت و درمان جهت انجام آزمایشات، معاینات پزشکی و تشخیص بیماری های خانمانه آنها نیز از دیگر کارها بهزیستی خاص زنان جامعه نشانه خود است.

مشاور مدیر شرکت بهزیستی کشور در امور زنان و خانواده همچنین از توسعه و زیاد کردن ضریب نفوذ خدمات مراکز کم کردن آسیب خاص زنان معتاد و فعالیت 15 مرکز در این حوزه خبر داد و گفت: تعداد مراکز سرپناه شبانه خاص زنان معتاد (شلتر) نیز به 22 مرکز رسیده هست. این در حالیست که 17 تیم امدادرسان سیار خاص زنان معتاد نیز به وسیله بهزیستی در کشور فعالیت می کنند.

مشاور مدیر شرکت بهزیستی کشور در امور زنان و خانواده از تخصیص اعتبار خاص جهت انجام غربالگری بیماری‌های مرسوم زنان تحت پوشش طی سال 96 جهت کلیه استان‌های کشور خبرد

وی همچنین گفت: 46 مرکز اصلاح و بازتوانی افراد دچار اختلال مصرف مواد، خاص زنان نیز در کشور تحت نظارت بهزیستی فعالیت می کنند؛این در حالیست که سه مرکز به صورت پایلوت جهت درمان کودکان معتاد نیز راه اندازی شده است اند و به زودی مرکز مادر و کودک جهت مادران معتادی که دارای کودکان خردسال هستند نیز افتتاح خواهد شد.

عباسی همچنین از توسعه منزل های امن خاص زنان تحت خشونت خانگی خبر داد و گفت: در حال حاضر تعداد این مراکز به 22 مرکز رسیده این در حالیست که 26 مرکز بازپروری خاص زنان آسیب دیده اجتماعی نیز در کشور فعالیت می کنند و 31 مرکز منزل سلامت نیز خاص دختران در معرض آسیب تحت نظارت بهزیستی در حال فعالیت هستند.

توسعه «خانه‌های امن» خاص زنان تحت خشونت خانگی ، شیوع زیاد مصرف موادمخدر در زنان جوان

مشاور مدیر شرکت بهزیستی کشور در امور زنان و خانواده به راه اندازی سامانه ثبت الکترونیکی طلاق نیز اشاره کرد و گفت: سامانه تخصصی ثبت الکترونیکی طلاق در پنج شهر استان خراسان رضوی از جمله تربت جام، تربیت حیدریه، کاشمر، سبزوار و نیشابور در سال گذشته پایلوت و موجب کم کردن 8.3 درصدی طلاق در این استان شد. این در حالیست که تا آخر شهریورماه امسال نیز این سامانه در 11 استان دیگر کشور نیز راه اندازی خواهد شد.

به گفته وی، شیوع مصرف مواد مخدر به وسیله زنان در گروه سنی جوان به شیوع مصرف مردان نزدیک تر شده است که این نشان دهنده شیوع زیاد مصرف در زنان جوان است.

عباسی همچنین به کارها بهزیستی در جهت کم کردن فقر و اصلاح معیشت زنان از طریق تشکیل گروه های خودیار با همکاری بانک کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت: در این روش از طریق گسترش برنامه تامین مالی خرد بدون نیاز به هر گونه وثیقه یا گارانتی مالی، زنان سرپرست خانوار اقدام به راه اندازی اشتغال های خرد کرده به طوری که در حال حاضر حدود 4000 گروه زن سرپرست خانوار از طریق این روش صاحب شغل شده است و 70 هزار نفر از این طریق خودکفا شده است اند.

مشاور مدیر شرکت بهزیستی کشور در امور زنان و خانواده همچنین گفت: از طریق گسترش برنامه گروه های همیار ١٤.١ درصد از خانواده های زن سرپرست معادل 17000 خانوار توانمند شده است و از تحت پوشش بهزیستی خارج شده است اند.

واژه های کلیدی: آموزش | فعالیت | آموزشی | مشاوره | خانواده | خانواده | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz